Gayrimenkul proje geliştirme ve yönetiminde lider durumda olan Şehir Yapı, Sur Yapı bünyesinde bulunan 511 bin 405 m2 inşaat alanına sahip 4 yeni nesil alışveriş merkezi, yaşamın başladığı 1 milyon 685 bin 823 m2 inşaat alanına sahip 24 konut ve 4 ferah alışveriş caddesi, 89 bin 981 m2 ticari alana sahip 4 ofis projesi,1 camii&kültür merkezi, 1.300.000 m2 lik inşaat alanına sahip Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm ve devremülk projesi ile tüm paydaşlarına kesintisiz hizmet vermektedir.

Şehir Yapı, Sur Yapı Grubu‘nun 25 yılı aşkın deneyimini, güçlü kadrosu ile birlikte gayrimenkul yönetimi tecrübesi ile birleştiren; Türkiye'nin önde gelen gayrimenkul yönetimi ve yaşam alanları uzmanıdır.

Şehir Yapı, bugüne kadar 14 projeyi yönetmiş, hali hazırda 8 konut, 4 ofis, 4 AVM, 1 camii ve kültür merkezi, Türkiye'nin en büyük  kentsel dönüşüm  ve devremülk projesinin yönetimini sürdürmektedir.

Şehir Yapı, gayrimenkul yönetim sürecinin tüm aşamalarında faaliyet göstermektedir. Proje danışmanlığı, arsa geliştirme, konsept danışmanlığı, konsept optimizasyonu, ticari alan kiralama, pazarlama, AVM ve varlık yönetimi, tesis yönetimi , ikinci el kiralama & satış süreçlerinde hizmet vermektedir.

Geleceği Yönetiyoruz

Şehir Yapı sahip olduğu varlıklara sürdürülebilir katma değer sağlayan, yönettiği AVM'lerde yüksek başarılara imza atan, portföyündeki ofislerin performansı ile örnek teşkil eden, alışveriş caddelerinde bölge sakinlerinin ihtiyacına cevap veren kira getirisi yüksek ulusal ve uluslararası  markaları bir araya getirmeyi başaran alanında uzman  bir yönetim firmasıdır.

Şehir Yapı; yönetmekte olduğu projelerde ödün vermeden sürdürdüğü toplam kalite anlayışı ve yüksek memnuniyet ilkesi sayesinde; mevcut konut projelerinde konut satışlarında büyük başarılara imza atmaktadır. 

Şehir Yapı, tesis yönetimini üstlendiği projelerde kalite ve sürdürülebilirlik hedefi ile sektörün zirvesine doğru emin adımlarla ilerleyen gayrimenkul yönetim firmasıdır.

Şehir Yapı, Sur Yapı bünyesinde bulunan projelerinin yanı sıra sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimi sayesinde Sur Yapı grubu dışındaki  AVM, ofis, alışveriş caddesi, konut, camii, devremülk, kültür- sanat merkezi, varlık - mülk yönetimi, proje geliştirme (arazi seçimi ve lokasyon değerleme - belirleme - piyasa analizi - mimari renovasyon ve inovasyon çalışmaları) kiralama - yeniden kiralama  yönetimi, kiracı ilişkileri yönetimi, sözleşme yönetimi, tahakkuk ve tahsilat yönetimi, pazarlama yönetimi, emlak danışmanlığı ve emlak yönetimi alanlarındaki faaliyetini her geçen gün geliştirerek sürdürmektedir. Sur Yapı'nın, farklı alanlarındaki işletme - yönetim  faaliyetlerinin yürütülmesi, ülkenin değişen ve gelişen  yapısına ve ihtiyaçlarına uygun hizmet alanlarının geliştirilmesi ve yönetilmesi hedefleri arasındadır.